REKRUTACJA 2024/2025

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do złożenia karty (do pobrania w zakładce "Zapisy") drogą

12.04.24 r. Zajęcia z cyklu Ciekawy świat"

Tym razem temat: „Falujące cząsteczki". Co siedzi w gniazdku elektrycznym? Pióropusz z wyładow

Warsztaty czytelnicze w Bibliotece Oliwskiej

Tygryski - 10.04.2024 r.,  Lamparty - 17.04.2024 r.

XI Przegląd Piosenki o Gdańsku

9 kwietnia wzięliśmy udział w przeglądzie "Dzieci śpiewają o Gdańsku" -brawa dla naszych zdol

O nas

Placówka mieści się w przepięknej kamienicy w Gdańsku Oliwie, w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Parku Oliwskiego w sąsiedztwie pięknych kasztanowców. Przez około 50 lat funkcjonowało tutaj Przedszkole Publiczne Nr 3, od 1 września 2006 r. jesteśmy Przedszkolem Niepublicznym.
Budynek otoczony jest zielonym ogrodem i placem zabaw przystosowanym do swobodnej zabawy przedszkolaków z dala od ulicznego zgiełku.  Zabawy w ogrodzie to również edukacja i zaplecze dla rozwoju fizycznego, społecznego, poznawczego i emocjonalnego w każdej sytuacji i przy każdej pogodzie.
Nasze przedszkole to rozwój talentów, zdolności, zainteresowań i indywidualizacja rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Styl pracy dostosowujemy do coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości tak, aby nasze dzieci już od najmłodszych lat w niej aktywnie uczestniczyły.

Oferujemy:
 fachową opiekę nad dziećmi oraz doskonałe przygotowanie do szkoły;
 pomoc psychologiczno-pedagogiczną;
  szeroką gamę zajęć dodatkowo wspomagających rozwój dzieci, w tym:
        język angielski
        rytmikę
        zajęcia taneczne
        gimnastykę korekcyjną
        zajęcia artystyczne
        zajęcia logopedyczne
        logorytmikę
       eksperymenty pod okiem fizyka
       wyjścia do kina, teatru i muzeów
       wycieczki po naszej dzielnicy, Gdańsku i okolicy
       udział w warsztatach,  teatrzykach, koncertach, balach, festynach i innych imprezach
       okolicznościowych
       udział  w konkursach, przeglądach twórczości dziecięcej, akcjach charytatywnych
       współpracę z instytucjami lokalnymi.

Wyżywienie:
zapewniamy zdrowe i pyszne posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni, na które składają się: śniadanie, obiad – zupa oraz danie główne, podwieczorek, a także przekąski owocowo-warzywne.
Dzieci mają stały dostęp do wody pitnej.

Praca wychowawcza, dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest zgodnie ze Statutem przedszkola, w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego realizujący obowiązującą podstawą programową.
Rodzicom proponujemy ciekawe formy współpracy i wsparcie w wychowaniu  dziecka.